Tänapäeval on voodipesu valimine muutunud lausa eraldi välja­kutseks. On lugematul hulgal disaine, materjale ning mõõtusid. Anname mõned nipid, kuidas voodi­pe­su­maa­ilmas paremini orien­teeruda ning muuta oma magamistuba parimate unenägude oaasiks.


Materjal

Üheks tähtsaimaks kritee­riumiks voodipesu valikul on materjal. Peaksid arvestama, kui tihti Sa valitud voodipesu kasutad, pesed ning kuidas materjal Sinu naha vastas tundub. Lähtudes eelpool nimetatust on kõige vastu­pi­da­va­mateks ja nahasõb­ra­li­ke­mateks kangasteks kõik naturaal­setest kiududest kangad nagu puuvill, puldan, puuvil­la­satiin, tencel, siid, bambus jne. Puuvil­la­sa­tiinist, tencelist, siidist ja bambusest eristab tavalist puuvilla ja puldanit nende labane kude, jäikus enne esimest kasutamist ning kortsuvus. Seevastu puuvil­la­sa­tiist, tencelist, siidist ja bambusest voodi­pesud on kohe pakendist võetuna pehmed ja siidised, pärast pesu ei vaja triikimist ja mis kõige olulisem, värvid ei luitu ka aasta­te­pikkuse kasutuse järel.

Mis erinevus on puuvil­la­sa­tiinil ning polüestersatiinil?

Pahatihti aetakse puuvil­la­sa­tiini segamini süntee­tilise satiiniga. Puuvil­la­satiin on tugev tihe kangas. Puuvil­la­lõnga töötlemise ja kudumise tulemusena on satiin kerge läikega. Polües­ter­satiin meenutab atlassi või koguni siidi, kuid see ei ole naturaalsest kiust. Kahjuks nimetavad paljud kaupmehed süntee­tilist satiini turun­dusees­märgil puuvil­la­sa­tiiniks, kuid see on eksitav. Sellest saab aru, kui magada kas või korra selliste linade vahel. Süntee­tiline kiud ei ima niiskust, mis tekitab magades tunde, et oled terve öö ainult higis­tanud. Samuti polües­terkiud elekt­ri­seerub, seetõttu võib hommikul oodata ebameeldiv üllatus – elektrit täis juuksed.

Voodipesu värvid

Enne voodipesu värvi­kom­bi­nat­siooni valimist mõtle oma magamistoa üldise välja­nä­gemise peale ja vali värvid, mis sobivad inter­jööriga. Näiteks, kui magamistuba on sinine võiks voodipesu olla taeva­sinine, hall, tumesinine või vastu­pi­diselt kontrastne kollane, beežides toonides. Lisaks on olulised kangaste toonid, kui magamistoas on läbivad külmad toonid, võiks voodipesu olla soojades toonides ja vastupidi. Proovi sobitada voodipesu magamistoa stiiliga. Mondern­sesse ja minima­list­likku tuppa ei sobi kirjud ning suurte mustritega kangad, eelis­tatud on rahulik skandi­naa­vialik stiil. Kuid roman­tilise, maakodu stiilis toaga harmo­nee­ruvad just lille­mo­tiivid, õrnad toonid, pitsid — kõik naiselik.

Hooldus

Soovitame enne esimest kasutamist voodipesu kindlasti läbi pesta. Muidugi on paljudel suur soov asuda oma magamistuba kohe uue voodi­pesuga ehtima, kuid mõist­likum oleks veidi kannatust varuda. Kõiki kangaid, nii rõivaste, koduteks­tiili kui ka voodipesu tootmiseks, töödel­dakse spetsiaalsete vahen­ditega, mis tagavad kauban­dusliku välimuse. Selleks, et taastada tekstii­li­toodete täiesti ohutu nahasõb­ra­likkus ning hingavus tasub need enne kasutamist läbi pesta.

Voodipesu suurused

Kui rääkida suurustest, siis on välja­ku­ju­nenud standartsed voodipesu suurused:

Ühe inimese voodi­pe­su­komp­lektid koosnevad

  • tekikott 150x210, voodilina 150x210 ning padjapüür 50x60

Kahe inimese voodi­pe­su­komp­lektid koosnevad

  • tekikott 180x210, voodilina 180x220 või 220x220 ning padja­püürid 50x60
  • tekikott 200x210, voodilina 220x220 ning padja­püürid 50x60
  • tekikott 220x210, voodilina 220x220 või 240x220 ning padja­püürid 50x60
  • tekikott 240x210, voodilina 240x220 ning padja­püürid 50x60

Pere voodi­pe­su­komp­lektid koosnevad

  • 2 tekikotti 150x210, voodilina 240x220 ning padja­püürid 50x60

Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid mõõte patju, ebastan­dartseid tekke ning samuti voodeid. Selleks, et Sa endale täpselt õiges mõõdus voodipesu soetaksid, on oluline, enne ostu soori­tamist mõõta üle kogu voodi­va­rustus: tekid, padjad, voodi. Ainult niimoodi võid kindel olla, et soetatud magamistoa pärl Sinu voodisse ideaalselt istub.

Loodame, et Sulle oli nendest nippidest abi ja orien­teerud tudupe­su­maa­ilmas nüüd veidi paremini.

Sinu Votex House pere

Uuendan...
  • Ostukorvis ei ole tooteid.
Lang